Rankinis bagažas ir registruotas bagažas – koks skirtumas?
O skirtumas didelis. Šie terminai – rankinis bagažas ir registruotas bagažas vartojami keliaujant lėktuvu. Keliaujant su automobiliu, autobusu ar traukiniu – nesvarbu, ar tai rankinis, ar ne rankinis – bagažas ir tiek. Tačiau aviakompanijos griežtai laikosi nustatytų apribojimų bagažams. Taigi, kokie tie rankinio bagažo ir registruoto bagažo skirtumai?
1. Bagažo gabenimo paslauga į kaina įskaičiuota/neįskaičiuota
– Rankinio bagažo gebenimo paslauga yra įskaičiuota į visų aviakompanijų bilieto kainą.
– Į aviakompanijų, pavyzdžiui, Ryanair, Wizzair, airBaltic bilieto kainą registruoto bagažo gabenimo paslauga nėra įskaičiuota. Už šią paslaugą reikia susimokėti papildomą mokestį, kuris priklauso nuo pačios aviakompanijos.
– Į aviakompanijų Norwegian, SAS, Lufthansa ir kt. lėktuvų bilietų kainą gali būti įskaičiuota ir registruoto bagažo gabenimo paslauga. Tačiau tai priklauso ir nuo užsakymo, ir nuo skrydžio kainos, tad išsamesnės informacijos reikėtų teirautis bilieto pardavėjo prieš perkant bilietus.
Koks bagažas priklauso keliaujant su Wizzair ar Ryanair, skaitykite „Ryanair ir Wizzair bagažas“ įraše.
2. Dydis ir svoris
– Rankinis bagažas yra mažesnis ir jį keleiviai nešasi su savimi į lėktuvo saloną. Tai gali būti ir nedidelis lagaminas, ir kuprinė, ir rankinė. Dydžio ir svorio apribojimai priklauso nuo aviakompanijos. Dažniausiai svoris būna iki 10 kg.
– Registruotas bagažas gali būti ir lagaminas, ir tašė, ir atitinkamas krepšys. Tačiau atminkite, kad bagažai nėra nešiojami ant rankų, todėl vertingų ar dūžtančių daiktų palikti nereikėtų. Arba turėsite tinkamai supakuoti, kad daiktai nenukentėtų. Dydžio ir svorio apribojimai taip pat priklauso nuo aviakompanijos taisyklių. Gali būti iki 32 kg. Šį bagažą keleiviai turi užregistruoti bagažo skyriuje ir tik tuomet keliauti į saugumo patikrą. Rekomenduojama į bagažo pridavimo punktą atvykti anksčiau. Daugumos aviakompanijų bagažų registracijos užsidaro likus 40 min. iki skrydžio.
3. Bagažo turinys
– Skysčiai. Didesnių reikalavimų reikia laikytis keliaujant tik su rankiniu bagažu. Jame labiausiai ribojamas skysčių kiekis. Rankiniame bagaže skysčius galima vežti ne didesnėse kaip 100 ml talpose. Jas reikia sudėti į vieną permatomą sandariai užsegama plastikinį maišelį. Bendras skysčių tūris negali viršyti 1 l. Skysčius patartina gabenti originaliose pakuotėse, kad netektų aiškintis dėl turinio. Registruotame bagaže skysčiams apribojimai netaikomi, išskyrus alkoholiniams gėrimams, kadangi alkoholiniams gėrimams apribojimus taiko jau tos šalies, į kurią vykstate, muitinė.
– Aštrūs daiktai. Rankiniame bagaže negalima gabenti svaiginamųjų įtaisų, daiktų aštriais galais ar kraštais, amato įrankių ir pan. Registruotame bagaže šiuos daiktus gabenti galima. Daugiau apie bagažo turinį rankiniame ir registruotame bagaže skaitykite „Bagažo turinio taisyklės“ įraše.
Jei kyla papildomų klausimų dėl bagažo, visuomet galite kreiptis į savo bilieto pardavėją. Geriau viską išsiaiškinti iš anksto, kad netektų mokėti papildomai ar su kai kuriais daiktais atsisveikinti oro uoste : )
Sveiki, ar galima vežtis rankiniame bagaže mini manikiūro rinkini, ačiū
Sveiki,
Galite, jeigu rinkinyje nėra ilgesnių ašmenų nei 6 cm.
Sveiki, o skrendant dviese sumuojasi registruoto bagažo svoris? Turkish airlines. Ar galim imti vieną didelį lagaminą, ar turim keliauti su dviem atskirais, neviršijančiais nustatyto svorio?
Sveiki,
Rekomenduojame turėti du vienetus bagažo, kaip ir nurodytą kelionės dokumente.
Sveiki,ar bagažas ,imamas i saloną ,gali būti iš dviejų vietų (mažas lagaminas ir maža kuprine).?
Lutthansa avialinijos.
Sveiki,
Taip, priklauso du vienetai krepšių.