Kaip pasiruošti kelionei?

Kaip pasiruošti kelionei ir į ką atkreipti dėmesį?

Kelionių patarimai

„Noriu bet kur, nors trumpam!“ Esate taip pagalvoję? Tuomet, gali būti, jog esate šiek tiek pavargę ir jums reikalingos atostogos. Nors ir trumpos, kad galėtumėte ištrūkti iš rutinos gniaužtų. Tačiau kaip pasiruošti kelionei tinkamai ir greitai? Kas svarbiausia ir ko nepamiršti?

DOKUMENTAI

Dokumentai, matyt, yra svarbiausias kelionės aspektas. Be jų – jūs niekur. Net į artimiausią kaimyninę Latviją rizikuoti keliauti be asmens dokumento nereikėtų, nes gali tekti apsisukti. Tad, pirmiausia, pasidomėkite, koks asmens dokumentas galioja vykstant į pasirinktą šalį.

Asmens tapatybės kortelės tinkama keliaujant į Europos Sąjungos šalis: Airiją, Austriją, Belgiją, Bulgariją, Čekiją, Daniją, Estiją, Graikiją, Ispaniją, Italiją, Jungtinę Karalystę, Kiprą (Turkiškoje Kipro dalyje reikalingas pasas), Kroatiją, Latviją, Lenkiją, Liuksemburgą, Maltą, Nyderlandus (Olandiją), Portugaliją, Prancūziją, Rumuniją, Slovakiją, Slovėniją, Suomiją, Švediją, Vengriją, Vokietiją, taip pat asmens tapatybės korteles pripažįsta ir šios valstybės: Juodkalnija, Islandija, Makedonija, Monakas, Serbija, San Marinas, Norvegija, Šveicarija.

Pasas būtinas keliaujant į kitas ne Europos Sąjungos šalis. Primename, kad vykstant į labiausiai lietuvių pamėgtas poilsio šalis – Turkiją, Egiptą, Tunisą, Maroką, Tailandą, Izraelį ir kt. – būtinas pasas, kurio galiojimas privalo būti ne trumpesnis kaip 6 mėn. Tad įsitikinkite tuo, nes dar neprasidėjus atostogoms, gali tekti apsisukti. Biometrinis pasas reikalingas keliaujant turistiniais tikslais į JAV ar Kanadą be vizų. Jei turite tik „žalią“ pasą, teks pasirūpinti viza.

Kokie papildomi dokumentai reikalingi keliaujant su nepilnamečiais vaikais, skaitykite čia >.

VIZOS

Jei vykstate už Europos Sąjungos ribų, išsiaiškinkite, ar bus reikalinga viza! Pasidomėkite, kur ir už kiek ją galima įsigyti, kokios užsakymo procedūros, kiek laiko užtruks vizos ruošimas, jei ją reikia užsakyti iš anksto. Jei reikia pagalbos įsigyti vizą, kreipkitės el.paštu ✉ info@kilti.lt.
Ar keliaujant bus reikalinga viza, visuomet galite pasitikrinti Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos pateiktoje informacijoje.

KELIONĖS BILIETAI

Žinoma, jei neturėsite bilietų, taip pat niekur nenukeliausite. Galite keliauti traukiniu, autobusu, lėktuvu, o gal autostopu 🙂 Tačiau, jei kelionei negalite skirti daug laiko, patogiausia ir greičiausia keliauti lėktuvu. Vyrauja tendencija – kuo anksčiau įsigysite lėktuvų bilietus, tuo jie bus pigesni (ypač artėjant šventiniam periodui). Žinoma, neretai pasitaiko skrydžių išpardavimų, kurių metu lėktuvų bilietus galima įsigyti su nuolaida. Bet, turėkite omenyje, kad akcijų gali ir nebūti.

DRAUDIMAS

Kelionių draudimas nėra privalomas, tačiau rekomenduojama prieš kelionę tuo pasirūpinti. Juk niekas neapsaugotas nuo nenumatytų įvykių – ligos, traumų, prarasto bagažo ar kelionių jungties, padarytos žalos ar kt. O pasekmės gali būti skaudžios ne tik morališkai, bet ir finansiškai. Jei neplanuojate įsigyti jokio draudimo, pasirūpinkite bent jau Europos sveikatos draudimo kortele. Jei reikia pagalbos dėl draudimo, kreipkitės el.paštu ✉ info@kilti.lt.

PINIGAI

Dabar beveik visose šalyse galima atsiskaityti mokėjimo kortele. Kai kuriais atvejais prireikia ir vietinės valiutos. Kadangi jau įsivedėme eurą, keliaujant Europos Sąjungos ribose problemų dėl valiutos keitimo mums sumažėja (primename, kad 9 ES narės vis dar nėra įsivedusios euro – Bulgarija, Čekija, Danija, Jungtinė Karalystė, Kroatija, Lenkija, Rumunija, Vengrija, Švedija). Kitos valiutos galite įsigyti savo šalyje ir beveik visais atvejais – šalyje, į kurią vykstate.
Jei užsienyje nuomositės automobilį, įsitikinkite, kad jūsų banko kortelė yra kreditinė ir joje yra pakankamas kiekis pinigų depozitui.

APGYVENDINIMAS

Apsistoti galima pas draugus, pažįstamus arba nuomotis viešbutį, motelį. Pasiūla tikrai begalinė, o kainų įvairovė plati. Tačiau, jei reikia pagalbos dėl apgyvendinimo, kreipkitės el.paštu ✉ info@kilti.lt.

DAIKTAI

Jei keliausite tik su rankiniu bagažu, atminkite, kad labai daug pasiimti nepavyks ir turėsite laikytis tam tikrų saugumo taisyklių. Papildomos informacijos apie bagažo turinį galite rasti „Ką galima ir ko negalima gabenti?“ įraše. Patarimas – jei bagaže trūksta vietos, nesikuklinkite apsirengti dviem sluoksniais 😉 Tad, susikraukite tik svarbiausius daiktus!

Patarimai keliaujant

Klauskite mūsų

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO VARIANTO?
Registruokitės ir gaukite karščiausius skrydžių pasiūlymus!