Visur ir visada stengiamės sutaupyti. Kelionės – ne išimtis. Norint džiaugtis atostogų malonumais, neišleidžiant pernelyg daug pinigų – visai įmanomas dalykas. Tad, kaip sutaupyti keliaujant, reikia žinoti kelis patarimus.
Pirmiausia, kelionę derėtų planuotis iš anksto, nes tai padeda neretai sutaupyti. Reikia „medžioti“ pigius aviabilietus arba iš anksto domėtis kelionių agentūrose išankstinių kelionių pasiūlymais. Taip pat iš anksto planuotis kelionės biudžetą ir pradėti taupyti pinigėlius.
Nevykite atostogauti piko metu. Sezono metu, natūralu, jog viskas kainuoja brangiau – aviabilietai, apgyvendinimo paslaugos, tiek visos kitos pramogos mieste. Geriausia keliauti sezono pradžioje arba pabaigoje.
Nakvynę visada rekomenduojama rezervuoti iš anksto internetu, tuomet kainos bus gerokai mažesnės, o pasirinkimas didesnis. Jeigu savo kelionės metu ruošiatės ne tik lankyti miestus, bet ir susipažinti su vietine gamta, tuomet tikrai vertėtų pagalvoti apie palapinę bei galimybę apsistoti kempinguose. Dauguma jų užsienyje puikiai įrengti, juose galima nusiprausti, pasigaminti valgyti, papramogauti.
Didmiesčiuose nakvynę rinkitės toliau nuo miesto centro, tačiau šalia viešojo transporto stotelės, iš kurios pasieksite (kad ir su persėdimais) visus lankytinus objektus. Nakvynės kainos bus mažesnės nei apgyvendinimo įstaigų, esančių miesto centre. Tačiau didmiesčio pėsčiomis neapeisite, todėl didelė tikimybė, kad teks įsigyti viešojo transporto bilietą. Jeigu ketinate dažnai naudotis viešojo transporto paslaugomis (autobusais, tramvajais, metro), nusipirkite turistinį viešojo transporto bilietą, kuris galioja nuo vienos dienos iki vienos savaitės (priklausomai nuo miesto). Taip bus kur kas pigiau nei kaskart perkant vienkartinį bilietą.
Įsigykite „miesto kortelę“. Turbūt teko girdėti apie „London Pass“, „Barcelona Card“, „Paris Pass“, „Roma Pass“ ir kt. Daugumoje didžiųjų miestų lankytojams siūloma įsigyti vadinamąsias „miesto korteles“. Jei planuojate aplankyti keletą muziejų ar kitų lankytinų vietų, įsigiję tokią kortelę galėsite jas aplankyti gerokai pigiau arba visai nemokamai. Be to, kortelės turėtojams dažnai priklauso ir nemokamos viešojo transporto paslaugos, įteikiamas nemokamas miesto žemėlapis bei taikomos nuolaidos tam tikruose restoranuose. Vis dėlto, perkant tokią kortelę verta pasidomėti, kokiems objektams taikomos nuolaidos, kur galėsite apsilankyti nemokamai ir ar pasiūlymai atitinka jūsų planus.
Pasinaudokite nuolaidomis studentams. Tarptautinis studentų pažymėjimas ISIC suteikia ženklias nuolaidas lankytinų vietų lankymui įvairiose pasaulio šalyse. Nuolaidų sąrašą galima rasti ir kiekvienos šalies ISIC tinklapiuose.
Jei nesate studentas, bet iki 29-tojo gimtadienio dar yra laiko – įsigykite Europos jaunimo kortelę EJK su kuria taip pat taikomos nuolaidos daugeliui dalykų.
Kelionės metu maisto produktus pirkite prekybos centruose arba turguje. Kaskart užsinorėję valgyti į viešbutį negrįšite, todėl pasidarykite sumuštinukų, pasiimkite užkandžių, kuriuos galėsite suvalgyti vaikštant miesto gatvėmis ar prisėdus kokiame parke. O jeigu einate į restoraną, stenkitės eiti į tokius, kurie yra toliau nuo miesto centro arba toliau nuo turistų pamėgtų lankytinų vietų – bus pigiau.
Venkite pirkti turistams skirtuose kioskuose. Nustebsite, kad tų pačių suvenyrų kainos gali skirtis kelis kartus. Juos pirkite toliau nuo pagrindinių lankytinų vietų.
Jeigu perkate prekes iš gatvės prekeivių – nepamirškite derėtis. Derėtis visada verta, ypač tuose kraštuose, kur tai neatsiejama sandorio dalis. Arabų šalyse kartais galima nusiderėti net pusę pirkinio kainos.
Turėkite smulkiųjų pinigų. Tie patys gatvės smulkieji prekeiviai, taksi vairuotojai dažnai tikina neturintys grąžos.